Ognisko Katowice – Parafia Św. Michała Archanioła, ul. Gawronów 20

Miejsce Spotkań
Ośrodek im. Blachnickiego Katowice, ul. Gawronów 20 przy Parafii Św. Michała Archanioła w Katowicach.
Duszpasterz wspólnoty - ks. Wojciech Ignasiak.
Zapraszamy do Ośrodka na spotkania Ogniska w każdą trzecią środę miesiąca zaraz po Mszy Świętej rozpoczynającej się o godzinie 18.00.
Zobacz mapę
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Data: 2012-11-06 19:00
Miejsce: Gliwice, kościół Chrystusa Króla przy ul. Okrzei

BMW – Bierny, mierny, ale wierny – to temat spotkania z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, kaznodzieją, rekolekcjonistą i autorem książek o tematyce religijnej, które odbędzie się we wtorek, 6 listopada o godzinie 19. Zaproszony gość był redaktorem warszawskiego Radia „Józef”, obecnie już w Radiu Plus prowadzi audycję „Katechizm poręczny”. Był kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów. Jest członkiem redakcji radiowej Mszy świętej w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Głosi homilie w czasie transmitowanych Mszy.

Studiował teologię pastoralną na KUL, homiletykę w PAT i retorykę na UJ. Wykłada homiletykę i duszpasterstwo rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Jest duszpasterzem akademickim, głosi kazania dla studentów w warszawskim kościele św. Anny i rekolekcje, m. in. dla środowisk polonijnych. W latach 80. założył zespół Kontrast, który grał muzykę chrześcijańską.

Kronika